Jdi na obsah Jdi na menu

my a náš problém

Obrovská většina lidí tvrdí, že za znečišťováním ovzduší stojí hlavně emise. To ale není úplně pravda. Emise se na znečištění podílejí „pouze ‘’ ze 13% ! Za hlavní problém se pokládají krávy, protože ty vylučují methan. Pro nás lidi to ale není vůbec žádná úleva, jak jsem si zpočátku myslela. My lidé totiž chováme skot pro maso a mléko, pro svoji vlastní potřebu. Kvůli nám jsou tato zvířata přemnožená, protože pro nasycení 7 mld. lidí se se spotřebuje opravdu obrovské množství masa. A nejde jen o maso, mléko a methan a ani nejde jen o krávy ale o všechna zvířata, která se chovají ve velkochovech. Jde tedy například i o kuřata. Tyto velkochovy zabírají na zemi hodně místa. A kolik se spotřebuje vody! Tím, že jsou přemnožena se spotřebuje mnohem více vody, než si příroda může dovolit. A také mnohem více krajiny. Když se kácí lesy, tak především pro dřevo, na mýtinách, které tímto vznikají se potom pase dobytek.

Chci tím tedy říct, že chování zvířat pro lidskou potřebu vyžaduje velké množství vody, místa ( jde i o pole, na kterých se pro ně pěstuje krmivo) a má to obrovský dopad na ovzduší. Je třeba se nad tímto tématem více zamyslet. Jak by se tento problém dalo řešit? Tak to je opravdu velmi těžká otázka, protože první odpověď, která všechny napadne je, že když nebudeme jíst maso a živočišné produkty, nebude výhodné zvířata chovat. To sice ano, ale představa, že bychom opravdu nemohli jíst nic co vyprodukovala zvířata je pro některé lidi více než nepředstavitelná. Já osobně veganka nejsem, ale jestli to má zachránit vzduch, který dýchám, který dýcháme my všichni nebo vodu, kterou ke svému životu potřebujeme, tak se tomu do budoucna nebráním. Pokud takových lidí ale bude opravdu málo, jako je tomu dnes, nemá to asi žádnou šanci. Přesvědčte všechny lidi, aby nejedli řízky, jogurty nebo třeba rohlíky.

Ale ať už se snažíte snížit znečištění jakkoli, určitě to není špatně. Tak pojďme Zemi pomoci, napravme, co jsme zkazili a bude se nám žít mnohem lépe!!!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář